113 Winden. Z.W.t.Z. Z.Z.W. Z. Sondagh smorgens of snagts een kleyn lughtien; wenden ten een uure om de noordwest; met den dagh rysende. Voor- middagh stijf marszeyls met mist en saghte regen, steken de tweede reven in de marszeyls. Generale coers en verheyt N.W. 8 mylen. Wenden weder noordwaars; 't water wederom in ordi naire couleur. Hadde veel swarte vissen by ons schip, van groote en gedaante gelijk de witte vissen, die men omtrent Spitsbergen ziet. Na de middagh en snagts gestadigk marszeyls. 9 Februari. Coers». Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering N. 35. 41° 42' 291° 6' 41° 39' 15° Z. Coers verandert. Z.Z.O. Maandagh smorgens of snagts frisse marszeyls coelte met een grauwe lught. Generale coers en verheyt Noorden 35 mylen. Veranderen coers; stellen die N.O.t.N. aan, om de kust van Chili in 't gesigt te loopen. Naarmiddags en snagts styve marszeyls coelte met een bewolkte lught. 10 Februari. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering N.O.t.N. 38. 39° 31' 293° 7' 15° Z.t.W. Coers verandert. Z. Z.Z.O. Z. z.t.w. z. Dinsdagh smorgens of snagts styve marszeyls coeltesom- wylen harde vlagen uyt rysende swarte wolken. Voormiddagh heel duyster. Generale coers en verheyt N.O.t.N. 38 mylen. Stelle de coers twee streken oostelijker, om de cust van Chili te naderen. Namiddagh frisse coelte met een grauwe lught. Stelde ten 8 uuren de coers N.t O. om onheylen te vermyden Archief 1911 8

Archief | 1911 | | pagina 163