115 stelde ten 10 uuren de coers noordoost aan en lieten het in 't vervolg alsoo dry vendewijl we geen ligt van de maan hadden en bereits al veel teekens van lant gesien hadden, zoo vond ik het niet raadsaam om in de nagt toe te zeylen. 13 Februari. Ontdeckten met lumieren van den dagh land, zijnde de cust van Chili. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering 's Morgens ten half 6 W.N.W. 6. 36° 10' 10° Z.W.t Z. Van Las Tetas de Bibia tot "de peylingh: Z.Z.W. O.N.O.VaO. 21. 36° 43' 298° 52' Volgens de peilingh 36° 41/ 297° 32' komt voor verschil 2' 1° 20', dat we met ons bestek resp. zuidelijker en oostelijker waren als we ons inderdaad bevonden. Sedert de peylingh. N.W. 11. 36° 9' 296° 53' Las Tetas de Bibia leggen even bezuyden de haven van la Conseption; 't zijn twee bergtjens. Sagen veel gevogelte. Vrydagh smorgens of snagts frisse ooeltemaakte ten twee uuren weder zeylvervolgde de coers oost. Ontdeckte ten half vier de kust van Chili, deden ten 6 uuren observatiën aan Las Tetas de Bibia, hadde deselve in 't oostzuydoost 6 mylen van ons; aldus noemt men twee bergen die even van lengte en rondte zijn als. twee borsten, soo kenbaar dat meu onmo gelijk daarin soude kunnen missen, leggen op 36 graden 40 minuten zuyder breete en 298 graden lengte. Stelde van daar coers noordwest naar 't eyland Juan Fernando. Sagen by mil- lioenen kleyne grauwe watervogels en veel vinvissen, 't Water was (h)eel donker van couleur, hadden een styve marszeyls coelte en snelle voortgangwaardoor we 't land stracx uyt ons gesigt verloren. De generale coers en verheyt tot de peilinge O.N.O.JO. 21 mylen. Voormiddagh rysende coelte. Generale coers en verheyt van de peylingh tot den middagh N.W. 11 mylen. Naarmiddags gereefde marszeyls coelte, 't water wederom in zijn ordinaire couleur. Snagts rysent coelte.

Archief | 1911 | | pagina 165