128 soo het bewoont wiert want men vint in de valleye schoone vette aarde, daar alles wel in opkomen souw en vrughten geven, omdat hier genoeghsame regen valt. Tot de vrugtbaar- heyt wat het vee aangaat, buyten de boeken is 't gansch niet. 't Pluymgedierte magh geen naam hebbenwant we hebben daar heel weynigh gevogelte gesien die meest uyt een soort van lijsters bestondenmaar rotten en katten zijn daar in overvloet, nevens een onnoemlyk getal van robben en zee leeuwen, daar van de laatste wel 3 a 4 duisent ffi swaar zijn. N.B. Dit eyland is de damp wakker onderworpen, want we hebben menighmaal gesien en bygewoont, toen wy het eyland aandedendat we daar niet meer dan een half uur af waren en door de damp uyt ons gesigt verloren. 18 Maart. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering De afgevare lengte en breete na de peylingh van gister met sons- ondergangh van 't eyland Juan Fernando Z.O.'/aO. 9 mylen 291° 50' 33° 20' W.N.W. 22. 32° 47' 290° 13' 32° 46' 10° Z.Z.O. Ontdeckte 't westelijkste eyland van Guan Fernando. Z.t.O. Z.Z.O. Woeusdagh smorgens heerlijk weer met doorgaande mars- zeyls eoelteontdeckte ten 8 uuren 't westelijkste eyland van Juan Fernando x)sijnde tamelijk hoogh en dor. Hadden het Z.Z.W. na gissingh 6 of 7 mylen van ons. Generale coers en verheyt sedert de peylingh van gisteravont ten 6 uuren aan Juan Fernando van Z.0.|-0. 9 mylen is W.N.W. 22 mylen. Naarmiddagh moy marszeyls. Snagts rysende eoelte met een grauwe lught. 19 Maart. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W.N.W. 34. 31° 53' 287° 44' 31° 56' 10° Z.Z.O. Z.t.O. Z. z.t.w. Mas a fuera in tegenstelling van Mas a tierra.

Archief | 1911 | | pagina 178