XI Ylissingen uit de zee te zien, Trompe-l'oeilG. de Feyter fee. 26 April 1788; zinneprent op de plotselinge inneming van het land van Kadzand door de Franschen (April 1747.) M. 3858; de St. Pieters- of oude Kerk te Middelburg, aquarel; Sandijksche poort te Veere, teekening in O. I. inkt; lijst der geplunderde huizen binnen Middelburg op den 29 en 30 Juny, 1 en 2 Juli 1787 echte lijst der geplunderde huizen binnen de Stad Zierikzee den 24 September 1787; hek van de buitenplaats //Klarebeek" aan den Noordweg het Heerenhuis op Elsen-oort van de weg te zien verzameling van de platen voorkomende in '/Oostkapelle in woord en beeld,''' door H M. Kesteloo, 1909, geschenk van den schrijver redding van de bemanning van de Oosteurijksche Brik Pegno d'Amixizia door Brouwershavensche Loodsen25 October 1852; de Koepoort, teekening in O. I. inkt; Ter Hooge, door C. Pronk, 1743 het huis »De gouden Zon" in de Laugedelft te Middelburg penteekening, benevens eene beschrijving van dien gevel, voorko mende in den jaargang 1835 van het Middelburgsche maand boekje, geschenk van mevr. de wed. D. A. de KanterTak te Amsterdam. De verzameling handschriften ontving: van mevrouw de Douairière Schorervan Teen te "s Gra- venhage eenige handschriften van comptabelen aard, afkom stig van Samuel Rademacher van Kieuwerkerk van mevrouw de Bar" van der Capellengeb. van Walcheren te 's Gravenhage (door bemiddeling van den heer J. D. Wag ner aldaar) een handschrift met stichtelijke verzen uit de 17e eeuw, opgedragen aan de broederschap van het bloemke Jesse te Middelburg.

Archief | 1911 | | pagina 19