164 delyk Eylant O.Z.O. en de N.W. hoek N.O.t O. 2 mijlen. Snagts labbercoelteeffen water, helder maan- en sterligt. 25 Mei. Winden. Afgevare 14° 48', 217° 30'. Generale coers en verheyt Z.W.V2W. Z.Z.W. 3Va mijl, bekome 14° 56', 217° 19', 14° 50'. De Oosthoek van Z.t.W. den Dageraat N.t.O. 1 mijl en de Westhoek W.t.Z. 2 mijl. Z.Z.W. Maandagh smorgens of snagts labbercoelte. Wierden ten 5 uuren lant gewaarwaarvan we immediaat seyn voor deden en van afwenden. Waren betselve op een aghste myl genadert, dewijl bet seer donker boven 't land was en zijnde mede alsoo laagh als de Schadelijke Eylanden en indien wy deze ontmoe- tingb soowel by dagh als by nagt gekregen haddensoude na alle oogensohijn 't selfde ongeluk van eapitein Koosendaal ondergaan hebben. Dit eylant is langer als de Schadelijke. We gaven het den naam van den Dageraat 1) hebbende smid- dags de N.O. hoek N.t.O. 1 mijl en den W. hoek W.t.Z. 2 mylen. Namiddags labbercoeltehadden savons met sons- ondergang de zuydhoek van 't Schadelijk Eylant O.t.N. IJ mijl en de noordhoek N.O.J-O. Wenden om de west. Snagts een kleyn lughtienhelder maan- en sterligt weer en heel effen water. De generale coers en verheyt issedert de peylingh aan 't Schadelijk Eylant sedert gisteren avont met sonsonder. gang de N.W. hoek N.O.t.O., 2 mylen Z.W.JW. 3J mijl tot op dese middagh. 26 Mei. Winden, 14° 50'; 217° 16', 14° 52' bekomen lengte en Z.d. breete. N.O.t.N. A. p. 3° 57' N.O.ringh. 't Volk doen verzoek van verzekering N.O. voor haar gagie. O.N.O. Dinsdagh smorgens of snagts slappe marszeyls coelte. Wen den zuytwaars. Voormiddagh stilletjensheel warm. Capteyn Costee quam my besoeken. Namiddags calm; observeerde de son in 't ondergaan, bevonden 3 graden 57 minuten noordoostringh. l) Manihi, het Waterland-eiland van Schouten en le Maire.

Archief | 1911 | | pagina 214