174 den jare (anno) 1616 en, schoongenomen wy dese eylanden soo westelijk niet en vonden, alse in van Cedlens caarte leggen volgens onse seylagie van de Chilice cust, soo hielden wy se evenwel daarvoor, omdat wy se op sijn breete vonden en de vertooningh accordeerde al vry wel met die van Schouten'. Snagts labbercoelteheel donker. 7 Juni. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W. 24. 15° 43 209° 15° 42' 5° Z.Z.O. Vangen vis. Z.O. Sondagh smorgens of snagts slappe marszeyls coelte met den dagh wel soo wackerhadden veel gevogelte en vis by ons schip. Vangen 7 cret of bonijt en een halve coord. Sagen ook veel dolphijndogh konde geen vangen. De dyninge begon hier sterk uyt den Z.W. te loopen. Namiddags stijf marszeyls. Snagts een donne couw; zeylde om de donkerheyt met het kleyn zeyl. 8 Juni. Coers. Verheit. Gegiste Z. B. Lengte. Verbeterde Z. B. Miswijzing. Winden. Noordoostering W. 32. 15° 42 206° 47' 15° 36' 5° Z.O. Vangen vis. Z.Z.O. Z.t.O. Z.Z.O. Maandagh gereeft marszeyls coelte, een grauwe lugt. Sagen veel gevogelte als schaarvogelspeylstaartenswarte en witte meeuwen, ook differente soorte (meeuwen) by menigte. Vangen 40 crets, 2 halve coorde en een dorade. Voerden snagts met de grootste vrees des werelts te veel zeylschoon de heer Roggeveen dikmaals ongenoegen aan my toonde, dat ik nogh geen zeyl genoeg by voerde, brengende altijt tot een bewijs, als ik mijn schip verloor, dat was niet met al. Hy conde mijn volk genoegh in den Arent bergen, maar ik de syne nietals hy het ongeluk overquamdat ik dus maar gerust voorzeylen konblyvende hy somwylen by nagt soo ver

Archief | 1911 | | pagina 224