XV lijke diensten hadden bijgewoond. Des Zater dags werden die teekens dan ingewisseld tegen de daarop staande geldelijke belooningen. Zij dateeren vermoedelijk uit de 15e eeuw. 1. Nabootsing van een denier tournois. 2. Nabootsing van een Tourschen groot. 3. Loodjes, hebbende aan de eene zijde een Karolingisch kruis en aan de andere vermoe delijk eene stadspoort (Zie Bulletin van den Nederlandsch Oudheid kundigen Bond, 3de jaargang, no. 5). Geschenk van de Commissie ter verzekering eener goede bewaring van Gedenkstukken van Geschiedenis en Kunst te Nijmegen. Het kabinet van geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden ontving van den heer van Stein Callenfels te Nijmegen een stempel van den Bailluw der vier bannen van Duiveland van den heer C. M. Remigius te Middelburg eene oude pruik, vervaardigd door zijn grootvader, den barbier van der Kop met een bijbehoorend prentje. Verder werd door aankoop verkregen eene bijzonder fraai gedreven zilveren plaat uit de XVHIe eeuw, waarop het wapen van de Provincie Zeeland met Mariue-attributen. Voor de verzameling fossil ia werd van den heer S. Ver- lare te Krabbendijke ontvangen eene oude urn, gevonden op de slikken een klein kwartier afstauds van deu Karelpolder bij Krabbendijke. Voor de ouderwetse he kamer kwam in: van Mevr. de Douairière Schorervan Veen te 's Gravenhage een oud kinderspelbetreffende de uitvinding van de boekdruk kunst door Laurens Koster; van den heer Baron J. de Bétliune te Kortrijk, in ruil voor

Archief | 1911 | | pagina 23