15 6 Ten sesden sal Zijn Hoogbeyt den Heere Prince van Orange werden versogt door zijn hoge authoriteyt en aen- sien te bemiddelendat alle stapelgoederenmet schepen uyt Schotland komende ende in eenige andere zeehavens als dit van Campvere door ongeluck ofte onweer genootsaekt zijnde in te vallen, sullen mogen wederom vryelijk vertrekken van daar naer de stad Campvere, sonder eenigerhande lasten, tzy van inkomende ofte uytgaende regtte betalen. 7. Ten laesten voor degene, die den Heer Conservateur in zijn particulier aengaet, Zijn Ed. rakende huyshuyr ende de audere particulieriteytenalles toegestaen als van ouds, wer- dende de augmentatie van dien aen Zijn Hoogheyt den Heere Prince van Orange gelaten. III. Ampliatie van de stapelcontract over tgene by de Koninklyke koopsteden van Schotland nader gepetitioneert is. 1 Is verdragen: het 3ae articul van 't contract, op den 12le= April 1675 gesloten en geteykent, sal werden geam- plieert, gelijk hetselve voor geamplieert gehouden wert by desen met de vryheyt van 't lastgeld op de Schotsche schepen welke vryheyt de magistraet by desen belooft mede te presteren. 2. Dat het 8de articul van tselve contract by desen ge houden wert voor geamplieert met dese woordenbyaldien teenigen tyde de magistraet in dit articul haar quame te mis- grypendat sy alsdan by desen gehouden zijn in alle kosten schaden ende 3) verliesendat yder schip soude moge komen te lyden. 3. Dat het 9de articul van dien geamplieert wert met byvou- gin(ge) van twoord schuytlieden. 44). Dat het 31ste articul s) by desen gehouden wert voor Vgl. art. 38 van den Engelschen tekst. 2) Vgl. ook Secreet art. 1. 3) Het HS. heeftte. 4) Vgl. ook Secreet art. 3. 6) Dit is art. 30 van den Engelschen tekst.

Archief | 1911 | | pagina 65