16 geamplieert, namentlijk dat aen de voorszeyde Schotse natie, gehoorende onder de stapelcourtsal werden gegeven den vry- dom van accijs off andere taux(a)tiën jaerlijcx van ses sacken tarwe, drie lasten turff, vier vademen hout, ses schalen colen twe tonnen boter en twe kinnetjes zeep, en aen het huys van de concierge driemael sooveel in quantiteyt van allle tgund voorszeyd is. En soo yemand van deselve personen occasie mogten hebben om jaerlijcx een offte meer beesten te slaen voor hun gebruyksullen hetselve vryelijk mogen doenmits kcnnisse daarvan doende aen de heeren van de magistraat ofte pagter vant slagtgeld, sonder yets daarvoor te betalen. 5 Dat het 2dl! van de Secreete articulen geamplieert wert als volgtEnde byaldien eenige disputten quamen te rysen tusschen die van de Schotse natie ende den balanc(e)meester we gens het regt van dese goederen, die de wage sullen subject zijn, soo is by dit articul geaccordeert, dat den balansmeester van gene goederen loon sal pretenderen als van sulke goe deren, die in de balanse sullen worden gebrogt en by hem gewogen wordenvan gelyken sal de kraenmecster van gene goederen loon eysschen als van diegene, die effectueiijk met deselve kraene sal komen te ontschepen ende lossen 62). Op 't vierde van de Secreete articulen is men nader met den Heer Conservateur verdragen wanneer een volkomen vreetsaem tijt sal wesen en de smertelijkheyt van desen Fransen oorlog sal geueseu zijn, tot ses percento en by tyde van oorloge ofte tot die tijt toe tot acht percento. 73) Opt 5d! van de Secreete articul(en), dewyle de rnagi- straet den vrydom van de verswegen off gefraudeerde goederen niet anders heeft konnen verkrygen by de Heeren Staten van Zeeland, dan mits viermael 's lands recht betaelt werde, heeft den Heere Conservateur daarmede genomen contentement Vgl. art 34 van den Engelschen tekst. a) Vgl. art. 32 van den Engelschen tekst. 3) Vgl. art. 35 van den Engelschen tekst.

Archief | 1911 | | pagina 66