63 in den voorscreven raedt der admiraliteyt totter sommen van duysent Carolus guldens eens ende daer onder, ende bv den voornoemden raidt van den gouverneurs ende gedeputeerde boven de voorscreven duysent guldenstot wat somme dat bet syzullen ter executie ghestelt worden tot furnissemente reël van den innehoudennyetteghenstaende oppositie oft appellatie gbedaen oft te doene, sonder prejuditie van dien, onder bekoor- lycke ende suffisante cautie. 11. Ende sullen alle appellatiëngedaen van den sententiën ge geven by denselven raide der admiraliteyt sorteren ende ver heven worden voor den voornoemden raidt van den gouver neurs ende gedeputeerden. 12. Aengaende de judicature criminelle, deselve sal gedaen ende geüseert worden by den admirael ende gkemeynen capiteynen naer oudt gebruyek. 13. Item sal den voorscreven admiraelzoo dickwils alst hem goet- dunoken zal, ende de saecke zulkcx heeschen vermoghen, naer ouder ordonnantie zynen gevanghenen moeghen stellen om die te bewaeren in den steden ende sterckten Zyner Majesteytmidts betaelende de oosten van denzelven gevangenenbehoudelijck nochtans, dat hy ghehouden zal wesen alvooren aen den capi teynen oft gouverneurs van der plaetsen oirloff te begheeren die tselve nyet en sullen moeghen weygherennoch hem daer- inne letsel doen, maar alle assistentie ende addresse. 14. Den voorscreven admirael alleene sal voortaen gheven brie ven van zekerkeyt ende passaigie voor den gbevanghenen van oorloghe, op der zee ende te water ghenomen, oft op den canten derselver, sonder nochtans te vermoeghen te gheven den vyanden oft anderen brieven van saulfconduict beroerende de frequentatie oft hanteringhe van de coopmansckap.

Archief | 1912 | | pagina 109