55 onder recepisse, dwelck losbaer oft casseerlijck werdt, midts attestatiën ende quictautiën als boven. 18. Den rentmeestere ende tresorier-generael en sal glieen- rehande betaelinghe moeghen doen, excederende de somme van twinticli Carolus guldens buyten ordonnantie van den raidt die oock by den secretarisen zullen moeten geregistreert zyn, tenzy dan de ordinarise traktementendie men midts quic- tantie alleenlijck zal moeghen passeren. 19. Wy willen ende verstaen ooekdat het uuytgheveu, ver- hueren oft verpachten van alle landen, thienden, huysen, dem(e)ynenimposten ende generaelijck van all tghenedat voortaeu tot prouffyte van de ghemeener saecke uuytgegeven verhuert oft verpacht sal werden present sullen behooren te zyne ende te assisteren twee ofte drye van de notabelste wethou- deren van de naestgeleghener stede ten eynde dat dattestatie derselver mach dienen tot verificatie van srentmeesters reke- ninghe. 20. De gouverneurs van der Vere ende Ziericxzee sullen voor alle ordiuaris ende extraordiuaris traictement hebben ende ontfanghen elcx de somme van vijfftich ponden grooten Vlaems ter rnaent, sonder eenighe voorder rechten ofte emolumenten uuyt de ghemeene zaecke te treckeninsghelijcx jonckheer Charles oe Boisot als gouverneur van Middelburch vijfftich ponden grooten Vlaemsende noch dryendertich pondenzesse schellinghenacht grooten Vlaems als gouverneur van Vlissin- ghen den admirael vijfftich ponden grooten Vlaemsde gede- puteerdens ende rade elck thien ponden grooten Vlaems ter maent; den commissaris van der equippaige boven tselve traictement noch sesse ponden, derthien schellinghen, vier groo ten ter maent; de secretarissen elcx vijf!' ponden grooten ter maent; ende Aduiaen Mannemaecker, als rentmeestere-generael ende tresorier van der oirloghe, den houdertsten penninck van

Archief | 1912 | | pagina 111