56 tghene hy den ruyters ende knechten zal betaelen ende hem- luyden corttenwes traictemeut men andere officieren zal be- hooren te ghevenin henre commissiën nyet gespecificeert wesende tselve zal staen ter dispositie van den raide. 21. Item om tplatte landt te veylighen van alle potboeven vagabonden, jae oock van ongberegelde soldaeten ende boots- ghesellendie den huysluyden grooten overlast aendoensoo hebben wy gecommitteert twee souverains oft provoosten-gene- raels, den eenente weten Cornelis Geertssen Troost, over Bewester Schelt, ende den anderen, gbenaempt Hans Grom, over tquartier van Beoister Scheltbeyde te sulcken traictemente ende onder alsulcken conditiën ende limitatiën als den gou verneurs ende raedt bevinden zullen te behoorenende met deselve zullen connen overcommen. 22. Al die van den raide ende andere officiers, ons egheenen eedt gedaen hebbende in andere amptenzullen schuldich zijn den behoorlycken eedt te doene. 23. Item wy bevinden oock goet tordonnerendat de stadt Ziericxzee uuytruste twinticb schepen van oirlogbete weten thien cromstevens ende thien heudende veerthien derselver om den ordinarisen wacht te houden, daert by den admirael deur medegheven van den raedt geordonneert zal zijnende de resterende zesse zullen volcomentlijck toegetakelt ende geëquippiert in de haven bly ven liggheu om alst noot wordt deselve te mannen, ende ten secourse te doen gaen van den anderen. 24. Die van der Vere in ghelycker voughen drye cromstevens met drye heuden op den wachtende twee cromstevens met twee heuden zeylreedt in de haven. 25. Ende die van Vlissinghen zesse cromstevens met zooveele

Archief | 1912 | | pagina 112