57 heuden op de wachtende noch achtzoo eromstevens als keuden zeylreedt in de haven. Men sal oock alle de varende schepen vermannenende tot de stilleliggende in retenue ordinarie aenhouden, den last van dien minderen ende meersen naermate dat die van den raide tallen tyden bevinden zullen noodich ende oirboor te wesen. 26. De commissaris-generael van der equippaige wordt ghehou- den telcker vergaderinghe ordinaris van den raide teynden de drye weken de stilleliggende schepen te gaen visiteren ende zoo daer yet gebreeckt ter volcommender uuytrustinghe, tselve promptelijck te doen suppleren by dengheneu, dient be hoort. 27. Wy zijn oock tevreden, dat by advyse van den gouverneurs, admirael ende raiden geëquippeert sullen werden twaelff ofte meerzoo hulcken als boots om de goede avonture by der zee op de vyanden te gaen zoecken, houdende mede onder tghetal van onsen vyanden degkene ende heure goeden, die naer de expiratie van den tijtby onsen ediote geprefigeerthier te lande nyet gekeert en zullen zijnalles onder alsulck bespreeck ende conditie als men metten capiteynen sal connen overcominen ten meesten oirboore van de ghemeene saecke, behoudende aen ons als admirael uuyt alle de beuten die se zullen overcommen den thienden penninck ende zullen deselve capiteynen tot keur der meeste versekerheyt lichten commissie onder onsen zeghel ende hanteecken wederroepende midts desen de bestellinghe aen alle andere vrybuyters by ons voor date van desen gegeven. 28. De voorscreven steden zullen oock als ordinaris garnisoen onderhouden de vendelen knechten elcx van hondert vijftich hoofdenzoo hiernaer volghtde stadt van Ziericxzee twee vaendelen, de stadt van Brouwershaven met Bommeneede twee vaendelende stadt van der Yere twee vaendelende stadt van Vlissinghen met tcasteel Zeeburch drye vaendelenende

Archief | 1912 | | pagina 113