Ill Dunne, Mr. A. J. van Eekelen, J. Q. Ermerins, J. P. Fokker, Jhr. mr. W. J. Snouck Ilurgronje en de leden N. M. la Fontijn, Mr. P. C. J. Hennequin, Mr. J. Isebree Moens, J. Jansen, M. de Jonge Jz., Prof. Dr. J. J. P. Yaleton Jr., Dr. H. Was, Dr. M. E. van de Werk en S. Wigersma Hz. De 33 in de laatste A lge m e en e Yergadering benoem de leden namen allen hunne benoeming aan. Het aantal di recteuren en directrices bedraagt thans 33, het aantal leden 446, waarvan 92 te Middelburg gevestigd zijn; volgens het vorige jaarverslag waren die cijfers onderseheidelijk 39, 421 en 80. In de op 5 April 1911 gehouden Algemeene Vergadering had de verkiezing plaats van een nieuwen Voorzitter ter ver vanging van den heer Dr. H. Japikse, die in het vorige jaar slechts voor één jaar het voorzitterschap op zich genomen had en zich thans door drukke ambtsbezigheden genoopt zag ont slag te vragen. Uit het door het bestuur aanbevolen dubbeltal werd met op één na eenparige stemmen de heer Mr.' II. J. Dijckmeester gekozenterwijl Mr. W. Polman Kruseman ééne stem verkreeg. Tevens moest voorzien worden in de periodieke vacature in plaats het overleden lid Dr. Wagenaar; van de. beide aanbevolen heeren W. O. Swaving en Dr. A. van der Flier werd eerstgenoemde gekozen. De gewone vergaderingen hadden geregeld plaats zij werden bijgewoond door ten hoogste 46 en ten minste 21, gemiddeld 29 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 50, 16 en 28. In de October-vergadering hadden de gebruikelijke mede- deelingen omtrent ingekomen stukken en voorwerpen plaats en werden de ontvangen boekwerken uitvoerig ingeleid door den voorzitter, den heer Mr. II. J. Dijckmeester. Indezelfde vergadering leverde de heer Dr. A. H. Kan eene bijdrage over het vertrek van Jacob Cats uit Middelburg naar Dordrecht. De November-vergadering was gewijd aan eene met licht beelden verduidelijkte lezing van Dr. L. A. J. Burgersdijk Jr.

Archief | 1912 | | pagina 11