64 ende raiden zal staen tbeleet van allesde gemeene saecke raeokendezoowel int civil als int criminelende sullen te dien ordinaerlijck vergaderen dry dagen ter wekeals Dicensdaechs sWoonsdaechs ende Vrydaechs, ende voorts extraordinarie, zoe dick ende mennichmaele als onsen lieutenant-generael den graeff van Hohenlo ofte den gouverneur goet ende oirboir duncken sail, nemende evenwel in hoochwiclitige zaecken immediate tonser dispositie behoorende hen ricours aen onsen lieutenant- generael, ingevalle wy absent zijn, ende dat de saecke haeste vereysschet. 5 i). Soo wes deur de meeste stemmen van tvoirscreven collegie geadviseert, geresolveert ende besloten wert, zal geregistreert, ende als gewijsde by arreste effect sorteren, ende geëxecuteert werden naer zyne vorme ende teneurzonder wederzeggen van yemande, blyvende tregistre binnen de raidtcamer, ende be houdens dat desen raedt egeene nieuwicheden en sail invueren noch eenige imposten, schattingen ofte cotisatiën opstellen, buyten consent, medegeven ende toestaen van de dryehooftsteden. 6. Onder tgene, dwelck by de voorgaende articulen aen den raedt gerapporteertende in huer gesach gestelt ende verordent esverstaen wy begrepen te zijn tbeleedt ende kennisse van slants financiënmitsgaders van alle geannoteerde ende gecon fisqueerde goeden, der gemeene saecke toebehoorendeende dat dincomen van dien als geprevilegeerde schuit executable sal zijn duer eenen deurwairdere van den voorscreven raidt, reë- lycken ende mitterdaet, nyettegenstaende oppositie ofte appellatie, ende onvermiudert dyendoch oft yemande op alzulcke goeden eenich recht ofte actie waer competerende ofte wilden preten deren, tselve den raedt verthoonende by requeste, ende daer- beneffens vougende copie van den bescheede ende motyven, te dyen dienende: wy willen ende ordonneren, dat men den pretendant ende requirant daerover doen sal goet, cort ende Vgl. I, art. 2.

Archief | 1912 | | pagina 120