67 eade betalen staen om sich in tijts daernae te mogen richten ende provideren. 14. Wy sullen by advyse van gouverneurs ende raidenende medegeven van den drye hooftsteden den voornoemden tresorier- generaal, rentmeester, penninckmeester ende andere ontfangers, op rekeninge dienenderespective toeleggen ende passeren alsulcke gaigiën ende tractementals aengesients diensts ende debvoirs ^in der billicheyt bestendich wert. Des willen ende verstaen wy oock, dat alle degene, eenigen handel ofte ontfanck hebbende van penningenaencomende de gemeene zaeckensullen eedt doenende daerbeneffens stellen goede souffisante ende resceante borge tot discretie ende welgenoeghen van den raedt, die daerafï' zal moeten verantwoorden. 15 l). Sullen insgelijcx die van den raide ende alle andere offi ciers, in den dienst ende retenue wesende van de gemeene saeckejegenwoordich ende toecomendedie ons egheenen eedt gedaen en hebbengehouden sijn eerstdaechs eedt te doen ende wat belanget de gaigiën ordinaire van dieretselve sal mede staen tonser dispositie by advyse als vooren. Authoriseren voorts denselven raedt om sekere instructie ende ordonnantie te maeckenwaeruaer secretarissen huyssiers ende camerboden hen sullen hebben te regulerenende welcke salaris deselve respectivelijck parthyen sullen mogen doen betalen voor heure depeschen, verdachvairdigen vacatiën ende executiën metten aencleven van dyen. 16 Dat oick van nu voortsaen by het uutgevenverhueren ofte verpachten van alle landen, thienden huysen, demeynen, impostenende generalijck van allen tgenedat tot prouffyte van de gemeene saecken uuytgegevenverhuyrt oft verpacht sal wordden waeraff de voorwaerden ende conditiën den raide kennelijck gemaect, ende by denselven te voeren geapprobeert 0 Vgl. I, art. 22. Vgl. I, art. 19.

Archief | 1912 | | pagina 123