69 heyt toecomptzoe can men dezelve in officie onder bedwanck ende discipline houden ende alle overdaet zoo bynnen de steden als ten platten lande voorcommen, dwelck wv den gouverneur, admirael, capiteynen ende officiers oick scherpe- lijck belast hebben ende belasten mits desen, zoo wy oyck doen den baillieus van Middelborch, Yere, Ylissingen ende Arne- muyden, dat syluyden elcx buer jurisdictie ten platten lande x) maken te veyligen ende te bevryen van de landtlooperspot boeven ende vagabondendeselve terechtstellende ende straf fende volgende de placcaten daeraff zijnde. 19 s). Eyntelycken zoe hebben wy den voornoemden gouverneur ende raidt voorts geautboriseert ende volmachtichtauthori- seren ende volmachtigen deselve mits desenomme in alle ander vervallende saecken te doen ende voorderen tgene hen zal duncken ons ende de gemeene vaderlande o[i]rboirlicxt te wesen, mits ons daervan altijts doende behoorlijck advertisse- meut, alles by provisie ende sonder prejudicie van een iege- lijcx rechtencoustumen ende previlegiën als de jegenwoor- dige oorloge in payse sal verandert zijn. Ordonneren derbal- ven ende bevelen 3) allen oversten, admiralen, capiteynen, beveelhebbers, crijchsluyden ende bootsgesellen, mitsgaders allen officieren, justicieren, magistraten, borgers ende inwoonders van steden ende vlecken ten platten lande, dyen dit ennich- sins raecken ofte aengaen machdat zyluyden den voornoemden gouverneur ende raedt in tgene hen by den inhouden van dese bevolen isaensienrevereren ende obediëren want de voorderinge van tgemeen beste sulcx is vereyschende Aldus gedaen onder Syner Excellentie handt ende zegel bynnen der stede van Middelburch op ten 22en dach der maent van Septembris int jaer 1500 tseventich ende zesse. Met het opgedrukt (get-) Guillaumb de Nassau. zegel van den Prins in By bevele van Zijnder Excellentie roode was. (geM F. df. Baddmont. 1) Vgl. I, art. 21. 2) Vgl. I, art. 39. 5) Hs.: „bevelende."

Archief | 1912 | | pagina 125