72 Syne Excellentie is van ad- vyse, dat men die voixen van den Staten behoort te redu ceren tot vieren toe te wetene d'Ierste Edele uuyten naem van Ierste Edeleende uuyten naem van een van de breede geërfi'de die twee ierste voixën die derde voix die vijff goede stedenals dat van outs placli te wesenende die vierde voix Vere ende Vlissingheoft Vlig- singhe ende Vere. Sijn Excellentiezooveel als haer dit raect, zoo van weghen die lerste Edele als een van de breede geërffdeis tevreden metten patroon van den ze ghele, by den Staten geconci- pieert om denzelven alsoo te doen stekenende nopende die questie van het voerstaen in 4. Item overmids die voorseyde Staten tot nu toe in alle ver- gaderinghe geopineert hebben met acht voixen contrarie alle manniere van doeneende tot grooten prejudicie van de Ierste Edeledie met zeven voixen altoos verstemdt zoude werden overmids Roels in de naeste voorgaende dachvaert dienangaende expresselic gepro- testeert heeft rapport te willen doen aen Zyne Excellentieom daerinne versien te werden ende dat anderssins nootelick is die voorseyde voixen te redu ceren tot dryen toe naer ouder costumenoft om die Ierste Edele te gheven eenen adjoinct voor tplatte landt, ten hooch- sten tot vieren toe: soo is bij Zyne Excellentie te adviseren 5. Item alzoo de voorseyde Sta len ghesloten hebben eenen zeghel ende cachet te doen makennaer uuytweysen den patrooneby hemlieden ge- concipiert onder die gheliefte van Zyne Excellentie, sal Zyne Excellentie ghelieven daerop te resolveren, eeusamentlijck N.l. van den Eersten Edele, en van elk der zeven steden (ook Reimerswaal).

Archief | 1912 | | pagina 128