IV over De Romeinsche keizerresidentie Trier in de vierde eeuw na Christus en Ausonius' Mosella. In December trad de heer Charles le Cornu op met eene verhandeling over Le Yicomte Eugène Melchior de Vogüé, l'homme et Poeuvre, In de Januari-vergadering vervulde mej. J. P. van der Peen de spreekbeurt met Eene causerie naar aanleiding van Henrik Ibsen's Wilde eend. In Februari had de beer J. C. Henkes tot onderwerp zijner met lichtbeelden opgeluisterde voordracht gekozen De prophy laxis der doofheid bij het schoolkind. De reeks lezingen werd in Maart door Mej. M. M. Jungius beslotendie ons de geschiedenis verhaalde van Camillo Benso graaf de Cavour en de Italiaansche eenheid. Buitendien werden in de verschillende vergaderingen de in gekomen voorwerpen ter tafel gebracht en de boekwerken door den voorzitter besproken. In het personeel der conservatoren kwam geene veranderingzoodat dit samengesteld blijft als volgt Zelandia Illustratade heer M. Fokker. Penningen en munten: mej. M. G. A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden: de heer J. A. Frederiks. Fossilia (alle in den grond of het water gevonden voor werpende zoogenaamde steenen kamer): de heer J. A. Fre deriks. De ouderwetsche kamerde heer J. A. Frederiks. Porselein en aardewerk de heer mr. W. Polman Kruseman. Ethnographische voorwerpen de heer L. A. E. van der Ley. Zoölogie (met uitzondering van de vogelsinsecten en con- chyliën)de heer Dr. JG. de Man. Opgezette vogelsde heer W. Chr. Noske. Entomologie: de heer W. Chr. Noske. Conchyliën: de heer J. O. van der Harst J.Jz.

Archief | 1912 | | pagina 12