83 sien te werdden, ende daernaer, aleer men ter solempnele au- dicie derselver gaet procede ren deur billetten op de stadt- poirten ende kerckdeuren eenen iegelijeken daervan te waer- sehouwenop avontuer ofter iemant tegens deselve yet wilde segghen Aldus ghedaen ende geordonneert binnen de stadt van Ant werpen by provisie ende tot wederroepen ende zonder prejuditie van andere onse ordonnantiën ende instruetiëndie wy verstaen te moeten blyven in heuren standt, cracht ende vigeur, in dien deele merckelijck, daer deselve dese jegenwoordighe nyet en contrariëren, op den 16CQ Marty 1500 achtentzeventich stilo edicti. Met bet opgedrukt (get0 Guillaume de Nassau. klein zegel van den Prins in roode was. V. Instiiuctie van 22 Mei 1578. Wilhelm, by der gratiën Godts prince van Oraengiën grave van Nassau, van Gatzenellenboghenvan Vianden, van Dietz, van Bueren, van Leerdam etc., keere ende baron van Breda, van Diestvan Grimberghenvan Arlay, van Nozeroy, etc., erffborchgrave van Antwerpen ende van Besauijongou verneur ende cappiteyn over Brabant, Bollandt, Zeelandt, Westvrieslandt ende Utrecht, lieutenant-generael van den doorluohtigen prince Matthias, by der gratiën Godts eerts- hertoghe van Oostenrijckhertoghe van Bourgoigniën etc., stadthouder, gouverneur ende cappiteyn-generael voor Zyne Co- nincklycke Majesteyt van den Nederlanden van herwaerts over: Alsoe die Staten-Generael slandts endegraeffelickheyt van Zee landt alsnu door de genaede Godts in hunne voleomen leden

Archief | 1912 | | pagina 139