94 VI. Extract uit de Notulen der Staten van Zeeland 3 Juni 1578. Is rapport innegebracht op de ordonnantie ende reglement van de gecommitteerde raede, ende zijn daerop gestelt by gescrifteende eendrachtelijck geresolveert dese naervolgende poincten om te beletten ende voorcommen alle inconveniënten ende zwarieheden, zoozeer als mogelijck is, ende dat opt belie ven van eens yegelicx eollegie. Op teerste articule. Om tvoorscreven eollegie van den ge committeerden raeden te voorsien altoos van eenen president verstaen ende hebben de voorsereven Staeten overeengedragen dat in absentie van de Eerste Edele oft zyne gedeputeerde presideren zal by tour van rolle elcken raedt van de steden van Zeelantgeassisteert metten pensionaris van den Staeten beghinnende van Middelburch ende zullen presideren van veer thien dagen tot veerthien dagendie gedeputeerden van Hollant ende zullen nyet presideren. Behoudens nochtans hierinne die auctoriteyt van den gouverneur conform de ordonnantie van desen gecommitteerden raedt. Opt 2e articule nopende de dispensatie van resideucie tot Middelburch van Jacob Campbn hebben de gedeputeerden van der Vere verclaertdat den voorsereven Oampen tevreden is dat liy nyet compareerende nyet en zal genyeten ende dat men daeromme zijn comparitiën zal optekenen. Die van Vlissingen ende Ghoes sustinerendat den voorsereven Campen gehouden is te resideren oft dat men in zijn plaetse eenen anderen be hoort te stellen. Opt 3° articule nopende de gedeputeerde van Hollant 2) Vgl. V, art. 18. 2) Vgl, IV, art. 11.

Archief | 1912 | | pagina 150