95 wordt by den voorscreven Staeten verstaen, dat tselve artieule gepractiqueert zal worden in der vormedat de gedeputeerde van Hollant alleenlijck kennisse hebben zullen in zaekendie nende tot beleydinge van de gemeyne zaeke, op tfeyt van de gemeene middelendie unie tusschen Hollant ende Zeelant eenichsins raekende ende nyet voirdere. Men zal belasten Mr. Gorn'Elis Adriaenszoon ende andere gedeputeerdedie nu gaen zullen naer Hollantten eynde zyluyden vernemen ende overscryvenhoe ende wat vuegen die gedeputeerde van Zeelant uuyt craehte van de unie aldaer in der finantiecamere besoignerenende hoe verre zyluyden gerespecteert worden. Opt 8e artieule. Die van MiddelburchZierixzeeGhoes ende Tholen blyven by den inhouden van denzelven, te weten dat de gecommitteerde raeden al tsamen kennisse zullen nemen van alle de rekeningen, zoe oude als nyeuwe, behalvens dat die van der Ghoes ende Tholen blyven by hunne satisfactie; die van Ylissingen ende Yere sustineren te willen blyven by de voorgaende resolutiën van de Staeten, desenangaende ge nomen ende dyenvolgende dat nyemant over thooren van eenige rekeninge com men en zaldan die tslot begeert te helpen zuyveren. Int tzelve artieuleals eenige rentmeesters hen bezwaart vinden by eenige apostillen oft resolutiën van de gecommit teerde raeden op hunne rekeninge oft anderssiusverstaen de Staetendat dezelve naer voorgaende namptissement zullen mogen verzuecken remedie aen Zyne Princelycke Excellentie oft aen den Staeten, oft by hemluydeu daertoe te committeren. Opt 12e artieule verstaen de Staetendat de subalterne jugen geen kennisse en zullen hebben belangende de zaken aldaer geroertdan midts voorgaende namptissementvolgende dordonnantie gemaect op de gemeene middelen ende gebruyek derzelver.

Archief | 1912 | | pagina 151