97 naer behoirlijck debvoir ende toeven, regard nemende op weer, wint ende saisoen, nyetjegenstaende de voorsereven absencie de besoignen ende resolutiën van den presenten zullen stad gry- pen ende effect sorteren, zonder gehouden te wesen andere bescryvinge te doen. Is voorts geresolveert bij den Staetendat men de ordon nantie van de gecommitteerde raeden zal communiceren den gouverneur ende die van den voorgaende raede, midtsgaders dese poincten, daertoe dienende, immers sommige, gestelt by gescrifte naer uuytwyseu de actedaeralf gemaect ende gete- kent by de gedeputeerde van de Staeten, om voirts dyenvol- gende te maeken een formulier van eenen eedtdaermede men de gecommitteerde raeden in eens yegelijcx eollegie zal beëedenmidtsgaders den pensionaris ende secretarisende om daernaer te revoceren de acte, van der Staeten wegen gegeven den gouverneur ende (dien) van den voorgaende raedeuuyt crachte van dewelcke zylieden tot noch toe hebben gehandelt alle der Staeten van Zeelant zaeken. VII. Artikelen van 15 Augustus 1579. Mr. Pietf.r ue Rycke ende Poincten ende artyclen, ge- Cornelis Taymon. ëxtrahiert uut dinstructie van de gedeputeerde van de Staten van Zeelantafgevaerdicht aen Zyne Excellenciemitgaders uut zeker naergezonden brieven van dezelve Staten, omme by denzelven Zyne Excellencie daerop geadviseert, geresolveert ende geordonneert te werdene, als dezelve zal bevinden te behooren. Boven dit stuk is aangeteejiend„Exhibitum 17 Augusti 1579 per IIycke ende Taymon." Archief 1912. 7

Archief | 1912 | | pagina 153