L 98 Syne Excellencie sal schry- ven aen die van Middelburch omme deselve tinduceren tot volbrenghen van den inhouden van dese artiolen. Ten welcken fyne oock Zyne Excellencie sal schryven ende committeren den tresorier Manmakeii ende Wy- bout de Waele omme hen lieden te laeten vinden by de voorscreven van Middelburch ende die met alle redenen ende inductiëndaertoe dienende tselve te persuaderen 1). Eerst zal Zyne Excellencie believen tadviseren oj> de re medie, daarby zoude mogen verzien werden tegen donwil- licheyt ende weygeryngedie die van Middelburch onlancx leden gebruuct ende bewezen hebben in de Staetsche besoig- nen met die andere steden van Zeelant, daerdoor verachteren- de alle vruchtbaere resolutiën ende middelen by de voorscre ven andere steden voorgeslagen ende geconsenteertdienende tot furnissement van pennin ghen, zoe nootlick in dese tyden gerequireert tot voeren van de jegenwoordige oorloge insonderheyt van den hondert- sten penningh ende dat zy ge- neralijck verclaert hebben tot negeene contributiën te willen verstaene, voor anderstondt de quotisatie tusschen den lande van Hollant ende Zeelant, ende de steden van Zeelant onder- lynghe behoorlick zal gedres- seert ende geliquideert wezen. 2. Gelycke onwillicheyt is by Op 12 September 1579 heeft de Prins eene akte van autorisatie verleend, beide aan Staten en ltaden, om op alle vergaderingen, na voorgaande beschrij ving, bindende besluiten te nemen, ook bij afwezigheid van Middelburg of eene andere stad.

Archief | 1912 | | pagina 154