107 meerder ende zekerder voorderinge, beleydinge ende administratie van allen ordinaris ende extraordinarise zaeeken ende affairen van den landezoe op de bescryvinge ende tsamencompste van denzelven Statenals op de dagelijcxsche vergaderingen van Heurder Edele gecommitteerde raeden vallendeende van nu voortaen te proponeren. 1 1)- Eerst dat rnyne edele heere den grave van Buerenals Eerste Edele van Zeelantoft zyne gecommitteerdeby Zyne Excellentie gestelt, oft in toecommende tvdeu te stellensoo die daertoe vaceren mach zal in alle vergaderyngen van den Staten van Zeelant, ende oock in de dagelicxe versamelinge van de gecommitteerde raeden ordinairlick presiderenomme die preëminentie ende gerechticheyt van Zyne Edele aldaer te be- waeren. Ende in zaeeken van den gou vernemen te van den lande conform de voorscreven eerste instructie, articulo 18°, mitsgaders in saecken der admiraliteyt raeckende, sal die gouverneur ende den admirael oft viceadmiraelte wetene joncheeren Wilhelm van ïbksloing oft andere, in zyne plaetse by Zyne Excellentie in tyden te stellen neffens de voorscreven Eerste Edele oft zyne gedeputeerde presideren ende die voixen oft stemmen colligeren, soowel in criminele als civile zaeeken. 2 2). In absentie van de voorscreven Eerste Edele oft zyne gede puteerde sullen bij tour de rolle presideren die gedeputeerde van den steden vau Zeelant respective met gelycke autkoriteyt beginnende van Middelburch, Ziericzee, Goes, Tholen, Vlis- singen ende Yere, ende sal elck presidentschap dueren den tijt van eender maent. 3. Van gelycken sal die Eerste Edele ofte zyne gecommitteerde, oft oock, ingevalle denzelven absent ware, die maentlicke presi dent op alle vergaderyngen van den Staten presideren tot directie Vgl. V, art. 1, en VI. 2) Vgl. VI op V, art. 1.

Archief | 1912 | | pagina 163