112 raede gehouden zijn alle resolutiën van den Statenende merckelijck in zaecken van belastynge, tot ontlastynge van den lande, ofte tot betalinge van de nootelicheyt van de jegenwoordige oorloge in der manieren als boven by de meeste voixen geaceordeertin alder diligentie ter behoorlieker executie te doen stellen, opdattet landt daerby geen interest en lyde ende oock jlat dautkoriteytzoe van den Staeten als Raeden respective, naer behooren werde geconserveert, ende nyet ver mindert ofte gevilipeudeertgebruyckende jegens den weder - spannigen oft weygeraers uut den naem van Zyne Princelycke Excellencieals stadthoudergouverneur ende capiteyn-gene- rael van Hollant ende Zeelant etc., rigoureuse placatenoock gyselinge ende apprehensiënindyen des noot zywaerinne alle hooftoffi eierendie rentmeesters Bewest- ende Beooster Schelt, hunne stadtkouders ende oock allen bailliuwen, schou ten oft hoe die anders genaempt moghen wesenbinnen den steden oft platten lande residerende, gehouden sullen wezen den voorscreven president ende die van den raedeoft hunne deurweerders ende executeurs, des versocht zijnde, volcommen assistentie te doen, sonder oock des in eeniger manieren in weygeringe te mogen zijnuut wat consideratie tzelffde ware op pene oft van zelff arbitralyckenoock by suspensie oft pri- vatie van heurlieder staet ende ollitiesoe die gewichticheyt van de saecke zulex met kennisse van zaecken werde bevon den te vereyssckengemulcteert ofte gepunieert te worden. 14. Sal voorts die president gehouden zijn alle poincten van bescryvinge oft andere saeckenop de dachvaert van de Staten dienendenaerdat deselve meest zullen dienen gevoirdert te wezen ordentlick deene voor dander naer te proponeren ende presenterenofte oock in deliberatie van den gedeputeerden van den Staten stellensonder dat yemanden anders geoor- loft wert te interrumperen de begonste besoignen by eenige nyeuwe zaecken oft propositie, dan met consent van den pre sident. Ende sullen by den president alle appoinctementen

Archief | 1912 | | pagina 168