114 den Staten oft raeden alsoe opgeteeekent zullen hebben deselve notulen overluydt op te lesen ende te resumerenten eynde deselve by de voorscreven Staten oft raeden soo die buyten hunnen verstande oft anderssins duysterlijck gecoucheert warengecorrigeert ende naer behooren tot eens yegelijcx van den Staten ende raeden contenteinente gedresseert eude gestelt mogen worden. 19. Welverstaende dat teleker dachvaertjegens dat die voleyndt zal wesen, by den pensionaris oft secretaris gemaect zullen worden copiën van alle resolutiën op dezelve dachvaert geno men voor elcke ende yegelycke gedeputeerde van den steden ende zullen die president ende voorts deselve gedeputeerde, ter dachvaert gecompareert zijndevoor tscheyden die minute van de voorscreven resolutiën by den voorscreven pensionaris oft secretaris alsvooren opgelesen ende gedresseerttot confir- maetie ende bevestynge derselver onderteyckenendaervan de voorscreven copiën den steden by hunne voorscreven gede puteerde, oft soo die daernaer nyet en souden begeeren te vertoeven by die gecommitteerde raeden overgebracht ofte over- gesondeu zullen worden, ten eynde deselve by den steden neffens de poiucten van bescryviuge van elcker dachvaert be- waert mogen worden ende oversulcx allen steden perfecte ende volcommen kennisse van als mogen hebbenbehoudens noch tans, dat diegene, die hen by de resolutiën van der dachvaert oft eenighe van dyen souden bevinden merckelijck als boven geseyt is bezwaert te wezeiisullen uyetjegenstaende die onder- teyckeninge voorscreven blyven in hun geheel om hun be- clach ende oppositie aen Zyne Excellencie te mogen dienen ten eynde teffect van de dachvaert nyet en werde den lande infructueulx. 20. Voorts zal den president schuldich zijn den voorscreven pensionaris oft secretaris alle die notulen alsulcx opt collegiael- boeck sommierlijck aengeteeckentende principalijck die den

Archief | 1912 | | pagina 170