115 lande van Zeelant zijn raeckendewezende van importantie oft daerby in futurum zoude zijn gedisponeertte doen registre ren ad perpetuam rei memoriam soo dat behoort, met advyse ende toedragen van den president geëxtendeertopt resolutie- boeckmits dat die notulen alsulcx geëxtendeert alvooren deselve int voorscreveu resolutieboeck te insereren, den Staten oft Raeden sullen worden voorgelesen, ten eynde nyemant oock daerby en werde int generael ofte particulier in hunne gerechticheden vercort, maer daervan mogen hebben volcom men contentement. 21. Voor soovele aengaet het 9e articule der voorscreven in structie beroerende die kennisse van de zaecken van de ad- miraliteyt, wert verstaen, dat den admirael zyne gevangenen, commende uuyter zeeoft anderssins te water gedeliuqueert hebbende ende by den admirael te lande geattrappeert, sal mogen doen bewaeren by den officier van der naester ende gelegender stededan zoo hy die ter vyerschare soude willen brengen sal gehouden sijn die te brengen voor die van den raede ter plaetseu van hunne residentieende die alsdansoe die ten eersten nyet en connen bewesen oft ontslegen worden doen bewaeren in de gevanckenisse aldaermits dat die costen van hare voirige gevanckenisse by de gemeyne zaecke den cypiers van dyen sal betaelt worden ende dat omme die van den raede in haer dagelijcxe besoigne nyet te veracbteren ende oock die gemeyne saecke in egeene groote costen te brengen ende dat die zaecken by eeueu fiscael daertoe te ordonnerenbeleyt ende bedinget zal wordden. 22. Ttem alzoe midts die dagelicxe ende menichvuldige dach ten van de lasten vau de dyckaige in Zeelant zoo verre mits ende geduerende die oorloge, als eenen yegelicken kennelijck isverloopeu bevonden wertdat meer dan nootlijck dyent versien opt beleyt derselver ende dat anderssins by faulte van dyen die landen van Zeelant geschapen zijn ter ruyne te com-

Archief | 1912 | | pagina 171