116 men aengesien deen den anderen soe by experiëntie bevonden wert qnalijcken cunnen verstaenoft oock nyet veel te wille en weten, wert daeromme den voorsoreven gecommitteerden raedt by desen expresselijck geauthoriseert omme van nu voorts- aen kennisse te nemen opt voorsoreven faict ende beleydinge van der dyckaigesulcx ende in aider manieren als die van der finantie tot biertoe gehadt hebben ende dat by provisie 23. Welcken volgende soo sullen sy op de clachten ende dif- ferenten van partyen vermogen sommierlijck te disponeren oft anderssinssoe des noots zyte ordonneren een oft meer commissarissen luyden hen dyes verstaende neifeus eenen uuy- ten raedeomme inspectie oculaire te nemengetuygen te hoorenpartyen te accorderenindyen doenlijck zvoft anders sins van hun besoignezoe by monde als by gescriftewarachtich ende deuchdelijck rapport te doen aen die van den raedeomme daerin met volcommen kennisse van saecken te ordonneren als naer recht ende redene bevonden sail worden te behooren. 24. Behoudens dat oft yemandt in desen hem by appoinctemente van die van den raede soude merckelycken bevinden geïnte- resseert, sal hebben zijn reoours aen Zyne Princelycke Excel lence die daerinne alvooren die van den raede daerop ge- hoort hebbende met kennisse van saecken zal vermogen te or donneren als naer behooren. 25. Blyvende voorts die voorsoreven instructie in ende op alle andere poincten ende dispositiën in haer geheel ende sonder by desen eenichssins gederogiert te zyne. 26. Sullen oock van deser ampliatie oft interpretaetie van de voirige instructie gemaeckt worden voor die Eerste Edele oft zyne gecommitteerdeende oock van den stedenmitsgaders voor die gecommitteerde raeden ende den ghedeputeerden van Hollant soo sy die begeeren copie autentycqueten

Archief | 1912 | | pagina 172