118 van Zeelandt sal bestaen van seven persoonente wetene van de gecommitteerde by de Eerste Edele, die gecommitteerde by die van Middelburch, by die van Ziericzee, by die van der Goes, by die van der Tliolen, by die van Ylissingen ende by die van der Vere. 3. Sullen die gecommitteerde van de voorscreven steden by deselve respective gecommitteert worden ende van dezelve ont- fangen hunlieder commissieachtervolgende tformulier daertoe geconcipieert, welcke commissie duren sal ter revocatie van de voorscreven steden respective, wesende alle bequame persoonen van goeden name ende fame geverseert in slants saecken die waere Ckristelycke gereformeerde religie toegedaen, ende den Staten angenaem den een den anderen nyet bestaende in con- sanguiniteyt oft affiniteyt tot in den vierden graede naer sup- putaetie van de kevserlycke rechten dewelcke gehouden sullen wesen elck respective goede correspondencie te houden metten eollegiëndaer sy by gecommitteert sijn. 4i). Tvoorscreven collegie sal geassisteert ende gedient worden by eenen pensionariswesende meteenen pensionaris van de Staten, van dewelcke by oock syne commissie ontfangen zal. 5 De tresorier sal mede acces hebben int voorscreven collegie alst hem belieft om aen te dienen by forme van advertisse- ment, tgene hy tot dienste van den lande sal vinden te be- hooren, mitsgaders te dienen van advise, altijts gefurneert met eenen staet van den lande, zoo van tghene datter ontfangen es. alsnoch tontfangen staet, ende wes men den crijchslieden ende bootsvolck schuldich es ende behoort te betaelen, opdat de Staten ende tvoorscreven collegie dyenangaende altijts mogen geïnformeert wesen van den staet van den lande. 6. Tvoorscreven collegie en sal nyet mogen attenteren eenige Vgl. V, art. 6. Vgl. V, art. 19.

Archief | 1912 | | pagina 174