119 saecken, prejudiciabel den privilegiën, vryhedenrechten, cos- tumenstatuten ende ordonnantiën van den lande van Zeelant int generaeloft eenige steden ofte leden van dyen int parti culier, nemaer in alle actiën ende besoigniën altijt trachten naer tgemeen beste ende welvaren van den voorscreven lande int generaelende van yder lith int particulier. 7. Altijts voor oogen hebbendedatter geen misverstant tus- schen den steden en soude mogen rysen ende dattet lant van Zeelant in goede versekertheyt behouden wordde tegens alle viantlycke anslagenzoo te water als te landedattetselve mei geen inlage, verwisselinge oft verlegginge van onbetaelde oft andere soldaten overlast ende uuytgeteert en werde, nemaer goede egaliteyt ende crijchsdisciplme onder den garnisoenen binnen denselven lande liggendegeobserveert werden. 8. Tvoorscreven collegie sal tbeleyt, handelinge ende gesach hebben over alle des lants ende Staten van Zeelant penningen zoo procederende van de impostenwanneer die nyet gecedeert en sullen sijnals van andere extraordinarise consentenover de penningenprocederende van coniiscatiën ende geestelijeke goeden ordre gevendedat die tijtlijck ende soo haest gevoe- gelijck sal connen geschieden geïnnet ende gecollecteert word- denzulcx dat tlant van Zeelant daerby gheen interest en lydeomme die te distribueren ende mesnageren conform die consenten daertoe gedragen, ende nature van yder ontfanck, te wetene dordinaris middelen ende extraordinaris consenten ge- consenteert ter oorloghetotte lasten van der oorloghede extraordinarise consenten tottet vervallen van de particuliere saecken van Zeelant totten lasten, daertoe deselve gedestineert sullen sijnde geestelycke goederen tot betaelinge van de ministers, kerckeulastenscholen ende alimentatiënde con- fiscatiën tot betaelinge van de ordinarisse gaigen ende traic- tementen van de uuytlansche deputatiën, mitsgaders de costen van den comptoire, ende soo daer noch yet verovert, tot extra-

Archief | 1912 | | pagina 175