11 s). 120 ordinaris lasten van der oerloghe, houdende de voorsereven middelen op hunne behoorlycke distinctie ende naturedoende deselve distincte ende separatim administrerenzoo in baeten als in lasten, sonder die met eenige ordonnantiën te con- funderen oft vermengelen, om telcker reysen, des noot sijnde, partinenten staet te connen maecken van elck administratie. 9. Soo wanneer de middelen van oonsumptiën gecedeert sullen sijnsullen goede acht nemen dat deselve by de regeringe eenpaerlijck geheven wordenende nyet geëxcedeert de gedra gen consentenal tot conservatie van de negociaetieende ces- serende dieselve cessie, die verpacht dienen, sullen jaerlijcx verpachten den pachters op hunnen pacht houden de overtre ders straffen ende die eenpaerlijck neffens andere provinciën doen heffen, acht nemende op de veranderingen ende infrac- tiën, die in dopheve van deselve in andere provinciën souden mogen vallenom te houden alle eenparicheytende weeren diverssie van neeringe. 10. Tvoorscreven collegie sal hebben kennisse ende judicature van saeckendye by burchgrave ende leenmannen plachten getermineert te worden in conformité ende naer luyt der reso lutie, van den Staten daerop genomen den thyenden Mey ende den derden Augusti, beyde in den jaere twee ende tachtich 1), ende gelijck by hun tot noch toe is geiiseert. Sonder voorgaende consent ende resolutie van den Staten en sal tvoorscreven collegie nyet vermogen te ordonneren eenige nyeuwicbeyt van betaelinge als van extraordinarise traictemen- ten ende gaigen, nyeuwe fortificatiën ende wercken, ende im portante reparatiën oft dyergelycke. Vgl. Dr. L. W. A. M. Lasonder, Bijdrage tot de geschiedenis van de hooge vierschaar in Zeeland, blz. 9596. 2) Vgl. V, art. 7.

Archief | 1912 | | pagina 176