123 denominatie, sal tvoorscreven collegie tydelijck den Staten daerop besehrivenomme by deselve op de voorschreven col latie ende nominatie voorsyen te mogen worden, opdat daer- door tlant in sijn gerecliticheyt niet en wordde vercort, maeckende ten dyen fyne een liste van allen officiën, staende ter collatie oft denominatie van den Staten. 16 Tvoorscreven collegie sal maecken ende redresserendes noot sijnde, de instructiën op allen de comptable officiers mitsga ders voor den supposten van tselve collegie, ende deselve eeden ende souffisante, reseante borchtochte affnemen, zulcx sy ten dienste van den lande sullen bevinden te behooren ende deselve den Staten voordragen omme gearresteert te mogen worden. 17 2). Tvoorscreven collegie sal alle dage naer het gewoonlijck gebet besoingueren ende soo dickwylen slants saecken tselve sullen vereyselien ende sal die gecommitteerde van de Eerste Edele in alle besoingnen presideren alle saecken proponeren regard nemende die saeckendie meest treffen ende meest haest vereyselien, eerst affgehandelt worden, prefererende fslants ende der steden saecken voor tparticulierende by sijn absentie sal presideren yemant van de gecommitteerde van den steden by gebeurtenende sal die voorschreven gecommitteerde van dEerste Edele oft in der tijt presiderende sorge dragen, dat de resolutiën soowel by den Staten als tvoorschreven collegie geno men geëffectueert ende ter behoorlycke executie gestelt worden. 18. Indyen eenige saecken voortcommen, die yemauden van den collegie soude mogen raecken, directelijck of indirectelijck, soo in regard van sijns persoons als vrienden in den vierden grade en sal daerinne nyet mogen besoingueren oft present sijn opt instruéren delibereren ende sluyten van dyen. 19. Tvoorschreven collegie sal houden goede ende continuële Vgl. V, art. 20. Vgl. de inleidÏDg, V, art. 1, VI en VIII, art. 1.

Archief | 1912 | | pagina 179