124 correspondentie met Syne ExcellencieEade van State mitsga ders metten collegiën van den Staten-Generael ende particu liere provinciën ende generalijck met alle heeren derwelcker faveur ende jonst den lande dienstelijck soude mogen sijn, insunderheyt regard nemende, dat die unie van Hollant ende Zeelant in haer vigeur onderkouden worden mette naerder unie tusschen den Geünieerde Provinciën gemaeckt. 20. Sal tvoorschreven collegie alle brieven aen den Staten van Zeelant geaddresseertmogen openen, daerop resolveren ende die beantwoorden, gesanten, aen den Staten atfgeveerdichthoo- rendieselve antwoorde geven in saeckendie gheen uuytstel en souden mogen lyden ende specialijck ter dispositie van den Staten nyet en sijn gereserveertals sijn saecken van belas- tingke, van importantiën ende consequentie, medebrengende eenich interest oft prejudicie van de gemeene saecke den lande van Zeelant oft eenighe steden oft leden van dyen int particulier. 21. En sal nyet mogen disponeren op eenige saecken die justicie oft policie aengaende, raeckende ende staende ter kennisse van eenighe steden oft leden van den Statennemaer deselve ren- voyeren voor dengenendaer die sullen behooren geventileert te worden. 22 Sal tvoorschreven collegie beschrivinge van den Staten mo- gen doen op alle saecken, op dewelcke sy noodick achten dauthoriteyt van deselve, sonder nochtans noodeloose beschri vinge te doen ende sullen die gecommitteerde totte voorschre ven collegiën op de vergaderinge van den Staten gheen opiniën hebben, als haere authonteyt alsdan cesserende, ten waere eenige van deselve by hunnen principalen speciaelijck totten besoingnen van deselve dachvaert geauthoriseert waeren ende sullen sitten Nader reglement tot beter belegt van de affaires ende besoignes van 't lant, 14 Maart 1644 (Notulen, biz. 155). Renovatie, 14 April 1702. (Tnsertiën tot de Notulen, biz. 61).

Archief | 1912 | | pagina 180