142 Item dat VIT" hoet, genampt dat Andwerpsche hoet, ge- leghen achter dat toolhuys plach te staene van Aerremuden twelck by heer Jeronimus Sandelin ende zinen quaeden raet van timmerluden ende andere heft laeten afbreken ende van niewes een ander gemaekt anno XVC ende eenenvijftich. Dat VlIIe hoet, ende es genampt dat Wester hoet; hieraen ariveren vele goede hueden, die op Ingelant vaerenende hal lasters ende andere verleghe schepen. Item dat negenste hoet, genampt dat hoet van der Docke; deselve docke geoordonert by den goeden heere Adolf Her- dinck, rentmeester van Bewester Sgeldt, Jan Borslap, Arent Borslap met andere zeere bevaerene scippers van groete sce- pen, die over allen landen voor zeere cloucke scippers bekent waerenende in dese docke worden alle groete schepen gere- paerert ende quaemen in deselve docke om hair te doen helpen dat groet jammer ende groete schaede es dat dieselve docke alsoe te niete gegaen es, Godt betert, want dair en quam noeyt beter oordonancie hier int landt dan die oordonancie van deselve docke en wastwelck te beclaeghen es dat deselve tot distrixie ende te ruwine es, want zy was zeere vermaert in allen landen. Item dat Xe hoet, genaempt dat hoet van der Muele, dair vele Holla[ndse] coggeschepen aen commen liggendie met vituaelie uuyt Hollandt commen ende vituuaeliën die groete hulken, als boter, cais, vleys, vys ende ander noetsaekelicke prov(i)ande. Item dat XIe hoet es genaempt dat Blochuys (hoofd), ghele- hen by dat incomen van der oude haven van Middelburchwelck blockhuys was getimmert opt hooi van eenen groeten hulck- door den polder getrokken te worden. Het feit waarover Boom bij het 6de hoofd spreekt, zal dus wel in 1457 gesehied zijn, toen hij nog niet geboren was. Was van 15401563 rentmeester .van Zeeland Bewesten Schelde en op- perdijkgraaf van Walcheren.

Archief | 1912 | | pagina 198