XII bruikleen waren afgestaan. De terugzending geschiedde dezer zijds onder dankbetuiging voor het gedurende 20 jaren ver leende bruikleen. Voor de ouderwetsche kamer werd geschonken door rnej. E. S. Eokker eene verzameling ouderwetsche meubeltjes (kinderspeelgoed), afkomstig uit een poppenhuis, vervaardigd omstreeks 1780 en bestaande uit 9 stuks salonameublement, 7 stuks winkelameublement en 3 stuks zolderameublement. De collectie porselein en aardewerk ontving van den heer A. O. van Kerkwijk te 'a Gravenhage een blauw oud- Delftsch tegeltjewaarop een burg als wapen gedragen door engeltjes en met onderschrift //Middelborch." Het kabinet van ethnographische voorwerpen on derging geene verandering. Omtrent de zoölogische verzameling valt dit jaar weinig mede te deelen, daar de aanwinsten onbeduidend zijn geweest. In Mei 1911 ontving de conservator een viertal tanden en een klein geslepen beentje, aan het museum ten geschenke aangeboden door Lambertus Verhage de Jonge, landbouwer te Grijpskerkedie ze uit zijn vliedberg in Hoogelande aan het Perduinswegje had verzameld. Daar de conservator om trent de determineering geene zekerheid verkreegzond hij deze voorwerpen aan den Directeur van 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie te Leiden, die het volgende berichttede vier tanden zijn stellig van een varken, de gebogene kantige zijn benedenhoektandende rechte zijn snijtanden en wel van een oud en van een jong individu. Omtrent het geslepen beentje wist ook hij niets mede te deelen. In December werden door den conservator de volgende voor werpen geschonken

Archief | 1912 | | pagina 20