XIV Aan de verzameling opgezette vogels werden door den heer J. It. Tak te Serooskerke (W.) ten geschenke gegeven een negental door hem in het Noorden geschoten vogels; het zijn fraaie exemplaren, behoorlijk opgezet, die eene schoone aanwinst voor de verzameling vormen. Omtrent de verzamelingen mineralia en voorwerpen v an ge o lo gi se hen a ardentomologie, conchyliën en botanica valt niets te vermelden. Daarentegen ontving het kabinet van schilder ij en en portretten twee zeer welkome aanwinsten, t. w. van jhr M. W. de Jonge van Ellemeet te Arnhem, mede namens diens broeders en zusterseen portret in olieverf van Z. M. Willem III, geschilderd door J. Spoel in 1862 ter herinnering aan het bezoek van dien Vorst aan de buiten plaats Overduin; in bruikleen van Heeren Gedeputeerde Staten van Zee land een levensgroot portret van Z. M. Willem II, in het jaar 1844 geschilderd door Charles Picqué. Thans is het Genootschap in het bezit van de portretten der drie koningen uit het huis van Oranje-Nassaudie achter eenvolgens, evenals thans H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder, liet protectoraat over het Genootschap heb ben uitgeoefend. De leeskamer geeft geene aanleiding ter bespreking. In het afgeloopen jaar is van de uitgaven van het Zeeuwsch Genootschap verschenen een deel van het Archief, bevattende Het jaarverslag over 1910/11; Mr. R. Pruin, Het stapelcontract van 12 April 1675 M. H. Kesteloo, De kerkelijke rekeningen van Middelburg, 1673—1689;

Archief | 1912 | | pagina 22