XV Hoofdkrab, Cancer pa gurus Linné, een wijfje gevangen in de Oosterschelde bij Zierikzee, bij welk exemplaar de vingers der linkerschaar monstrueus zijn ontwikkeld. De onbewegelijke vinger loopt namelijk uit in drie vingers, waarvan de middelste wederom bewegelijk is, zoodat deze schaar twee bewegelijke en twee onbewegelijke vingers draagt, twee Dactyli en twee Indices." Omtrent de verzamelingen van opgezette vogels, van mineralia en voorwerpen van geologischen aard, van entomologie, van conehyliën en van botanica valt niets te vermelden. De verzameling schilderijen, platen en portretten werd verrijkt met de reeds boven (bl. V) vermelde portretten van Dr. Paulus de Wind en van Justus Tjeenk en echtgenoote de familiegroep van mevr. van WillesJanse van Zoutelande en Werendyke en het portret van baar vader, den heer Stroobant Janse. Het in afgeloopen jaar verschenen deel van het Archief bevat Het jaarverslag over 1915/15; Dr. D. Schoute, Het wetenschappelijk leven van Dr. J. C. de Man Dr. J. de Hullu, Aanteekeningen over de veranderingen langs de Noordkust van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van omstreeks 11.15—1640: J. D. Wielenga, De Classis Walcheren en de Zending van 1603—1675; Dr. L. W. A. M. Lasonder, Ben onbekende brief van Jacob Valcke; C. de Waard Jr., Nog twee brieven van Philips Lansbergen; II. M. Kesteloo, Arend Jansz. Boom (alias Met genuchten), een verdienstelijk burger der stad Middelburg uit de 16e eeuw; W. O. Swaving, Het huis A 81, Korte St. Pieterstraat, bij de Gistpoort; Mr. A. Meerkamp van Embden, Willige decreten en tooverij.

Archief | 1916 | | pagina 19