schilderd, waarna Karei Kramer het in later dagen nog weer voor Zwigtman kan hebben gecopiëerd. Nr. 10. Portret van een onbekende vrouw. afmetingen gesigneerd gedateerd nateriaal eigendom van beschrijving 19,5 x 17 cm. links onder, doch onleesbaar. olieverf op paneel, de Heer P. Lamain te Driebergen. Het gelaat is naar links gewend. De afgebeelde draagt de burgerdracht van Noord-Beveland met witte muts, gouden krullen, bellen en spelden. In tegenstelling tot de andere afgebeelde vrouwen in Noordbeveland- se dracht heeft zij bloedkoralen zonder slot om de hals in plaats van de gebruikelijke granaten. Zij draagt een japon met zeer wijde pofmouwen in groen met rode en donkergroene streepjes. Voorts een grote witte kraag. Het paneeltje heeft een opgeschilderde lijst met perspectivische werking en een gouden binnenrand, vrijwel gelijk aan die van nr. 4, K. Kramer. Nr. 11. Interieur met figuren rond tafel bij lamplicht, afb. 4. afmetingen 34 x 27 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van Mej. M. S. van Melle te Goes. beschrijving Interieur met balken zoldering, schouw met snijwerk en schoorsteenstuk, aan de muur twee schilderijen. Waarschijnlijk zijn hier familieleden van Zwigtman voorgesteld. Rondom de tafel van rechts naar links een jongeman gekleed in blauw costuum met pet (Marinus Zwigt man daarnaast een jonge vrouw met witte muts op en kindje op schoot, een oudere vrouw met witte muts en donkere japon en geheel links een vrouw met witte muts. Op de voorgrond van ter zijde gezien een onvoltooide figuur in bruin geschilderd en uiterst rechts een vrouwenfiguur op de rug gezien met witte muts. Op de tafel staat een brandende petroleumlamp, terwijl een onder de tafel liggende poes het sfeervolle en huiselijke tafereel voltooit. Nr. 12. Interieur van een schuur. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal 23 x 25 cm. links onder Zwigtman (de voorletter is weggevallen, het paneel is aan de linkerzijde waarschijnlijk 1 cm. inge kort). 1847. olieverf op paneel. 21

Archief | 1968 | | pagina 23