eigendom van de Heer J. A. Agelink van Rentergem te Middelburg, beschrijving Interieur van een schuur met balken zoldering, houten wanden en twee ramen. In de deuropening een vrouw in de burgerdracht van Noord-Beveland. Ze draagt een wit kanten mutsje, dubbele gouden bellen (krullen zijn niet zichtbaar) en bloedkoralen om de hals, echter zonder gouden slot. Voorts bevinden zich in de schuur drie schapen, twee rammen en twee lammeren. Nr. 13. Landschap met dieren. afmetingen 33 x 46 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel. eigendom van de Heer en Mevrouw van Melle-Lamain, te Goes, beschrijving Op de voorgrond een weide met 2 wilgen en hek, een schaap en twee koeien. In de verte veedrijvers met runderen. Een meer met bergen op de achtergrond. Van dit schilderij heeft een pendant bestaan, doch dit is verloren gegaan. Nr. 14. Jagersgezelschap. 24 x 33,5 cm. olieverf op paneel, de Heer J. W. van Melle, De Steeg. Gezelschap jagers bij een dorpsherberg, zich aan drank te goed doende. Eén van hen heeft reeds te veel tot zich genomen Nr. 15. Schepen op rede. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal eigendom van beschrijving 17,5 x 22 cm. olieverf op paneel. Mej. S. M. Verhorst te Zwolle. Twee grote schepen op voorgrond. Rechts schip (één- master) met 2 bruine zeilen en wimpel in Nederlandse driekleur. Het schip is geladen met hooi, waarover een dekzeil. Het heeft een bemanning van drie leden. Links éénmaster met twee witte zeilen en één bruin. Oranje wimpel in top; drie bemanningsleden. Midden achter nog twee schepen. Rechts op achtergrond een dijk waarachter lage huizen. Op de voorgrond twee vliegen- 22

Archief | 1968 | | pagina 24