de meeuwen. De schepen liggen in stil water, waarboven een blauwe lucht met witte wolken. Het tafereel is zeer nauwkeurig geschilderd en fraai van kleur. Op de achterzijde van het paneel is een wit papier geplakt waarop met de pen is geschreven „ter gedachtenis van hare moeder aan mijne lieve dochter Barbara Verhorst, Wissenkerke, 20 april 1901. Wed. P. Verhorst. S. M. van Noppen". Deze laatste was de weduwe van Pieter Verhorst, die eerder gehuwd was geweest met Jannetje Zwigtman. Nr. 16. Schepen op rede. afmetingen 17,5 x 22 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van Mej. S. M. Verhorst te Zwolle. beschrijving Twee grote schepen op de voorgrond. Rechts éénmaster met twee zeilen, terwijl een derde wordt gereefd. Een wimpel met de Neder landse driekleur in top. Twee bemanningsleden aan boord. Links éénmaster met vijf bemanningsleden. Eén van hen trekt met een touw een sloep naar zich toe. Links en rechts op de achtergrond nog enige schepen. Op de voor grond 3 vliegende meeuwen, geheel op de achtergrond een vage kustlijn. De schepen liggen in stil water, waarboven een bewolkte lucht. Evenals nr. 15 (pendant) is dit paneeltje fraai en minutieus geschilderd. Op de achterzijde papier met zelfde opschrift als vermeld onder nr. 15. Nr. 17. Winterlandschap. afmetingen 26 x 36 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van de Heer P. Verhorst te Amsterdam, beschrijving Besneeuwd landschap. Rechts op de achtergrond een dorp met kerk, schuren en huizen. Op een bevroren sloot waarin een bijt, een schaatsenrijdend jongetje. Rechts daarvan een man en vrouw tegen de wind inlopend. De vrouw draagt een schelphoed, met een blauw lint op het hoofd vastgebonden, de man een driekante steek. Links op een hek een ekster, terzijde daarvan een huifkar. Op een bevroren vaart twee schaatsenrijders en twee staande figuren. In de verte nog een dorp met kerk, een molen en een torentje. Een blauwe hemel met een vlucht vogels in v-vorm bekroont het geheel. Een zeer uitvoerig en fraai geschilderd landschap, dat volgens de mondelinge overlevering op Walcheren moet gesitueerd worden. 23

Archief | 1968 | | pagina 25