Nr. 4. Portret van C. Zwigtman. 16,5 x 14 cm. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal eigendom van beschrijving met potlood op de achterzijde 1860. olieverf op paneel. Mej. W. S. Kramer te Middelburg. Het gelaat is naar rechts gewend. De afgebeelde draagt een zwart costuum, wit overhemd en zwarte das. Aardig is de op het pa neeltje geschilderde houten lijst en gouden binnenrand, met perspectivische werking. Op de achterzijde is met potlood geschreven C. Zwigtman, 1860. Gezien de grote overeenkomst is het niet onmogelijk dat dit portretje is overgenomen van nr. 2, K. Kramer, afb. 10. Nr. 5. Portret van een onbekende vrouw. afmetingen 25 x 21 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van Mej. W. S. Kramer te Middelburg. beschrijving Het gelaat naar voren gewend. De afgebeelde draagt een witte hoed met bloemgarnering, een zwarte japon met wit kraagje en een granaten ketting met gouden slot om de hals. Dit portret geeft de indruk niet voltooid te zijn, de hoed is zeer schetsmatig aangegeven. Nr. 6. Portret van Anna Lena Kramer-van Hee, echtgenote van de schilder (niet geheel zeker), afmetingen 27 x 21,5 cm. gesigneerd materiaal olieverf op ovaal paneel, eigendom van Mej. W. S. Kramer te Middelburg. beschrijving Zittende figuur tegen achtergrond van lila gordijnen. Gelaat recht naar voren gewend. De afgebeelde draagt de witte muts van de Noordbevelandse hoerendracht met een smalle strook kant afgezet. De bol is hoger dan die van de hedendaagse Noordbevelandse hoerendracht, voor het overige is de muts daaraan vrijwel gelijk. Voorts gouden krullen, bellen en spelden. Jak en rok van de hiervoor be schreven vrouwenportretten zijn hier reeds vervangen door de zwarte japon, zoals die ook later werd gedragen. Om de hals granaten met gouden slot. Het paneeltje heeft een opgeschilderde lijst in grijs, doch zonder perspec tivische werking. 33

Archief | 1968 | | pagina 39