beschrijving Het gelaat recht naar voren gewend. Het kind draagt een zwart bonten of pluchen muts. Evenals de volwassen vrouwen en het kind nr. 4, M. Zwigtman, is het getooid met gouden krullen, krentebellen en spelden. Voorts bloedkoralen met een gouden slot. De kleding bestaat uit een blauwe overgooier, waaronder lila mouwen uitkomen, afgezet met een randje van rose en blauwe stof. Om de hals een wit kanten kraagje. Zwigtman Kramer Nr. 10. Portret van een onbekende man. afmetingen 19,5 x 17 cm. gesigneerd in O.l. inkt vlak boven het hoofd, links gedateerd 1852. materiaal olieverf op paneel, eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Het gelaat is naar rechts gewend. De afgebeelde heeft hetzelfde kapsel als men bij de Walcherse boeren in het midden van de 19e Eeuw en nog geruime tijd daarna, aantrof. Hij draagt een zwarte jas met zwarte bef. Het paneeltje heeft een roodbruine, opgeschilderde lijst. Gezien de twee hierboven vermelde namen van de schilders, is ook hier naar alle waarschijnlijkheid weer sprake van een oorspronkelijk portret van C. Zwigtman, gecopiëerd door K. Kramer. Nr. 11. Portret van Machiel Jan van Hee. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal eigendom van beschrijving 26 x 21,5 cm. K. Kramer. 1869. olieverf op paneel. Mevrouw P. L. den Boer-van Hee te Wissenkerke. Het gelaat is naar links gewend. De afgebeelde draagt een zwart costuum, witte bef en zwarte das. In de handen houdt hij een opengeslagen boek. Hij staat voor een halfronde nis. M. J. van Hee (geboren te Wissenkerke 24 januari 1843 en overleden aldaar 16 oktober 1924) was timmerman van beroep en later landbouwer. Hij was een zwager van Karei Kramer en vader van de eigenares van dit fraaie paneeltje. Nr. 12. Twee koeiendrijvers bij staldeur. afmetingen 28 x 23 cm. gesigneerd gedateerd materiaal olieverf op paneel, eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Vóór een halfronde schuurdeur staat een man die met de hand een koe naar binnenduwt. Een tweede man staat klaar het dier verder te drijven. Vage en onvoltooide schets. 35

Archief | 1968 | | pagina 41