Nr. 13. Interieur. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal eigendom van beschrijving 18 x 15,5 cm. olieverf op doek. Mevrouw S. A. Kramer-Kramer te Amsterdam. Interieur met poes, die met de voorpoten in een klem vastzit, waarbij een leeglopende schotel met melk. Nr. 14. Interieur van een herberg. afmetingen gesigneerd gedateerd materiaal eigendom van beschrijving 61,5 x 52 cm. links onder K. Kramer. olieverf op doek. de Heer H. A. Kramer te Wissenkerke. Bij kaarslicht zitten aan weerszijden van een tafel twee in burgercostuum geklede mannen te dammen. Op de tafel een glas wijn. De herbergierster komt op een presenteerblad een tweede glas aandragen. In een daarachter gelegen vertrek drie biljartende mannen. Een puntige kachel weerkaatst het licht van zijn kolenvuur op de vloer. Naar de costuums te oordelen speelt dit tafreel zich af rond 1830, dus vóór de tijd dat Kramer begon te schilderen. Mogelijk is het een copie naar C. Zwigtman, die graag met kaarslicht beschenen figuren schilderde, doch de handtekening spreekt dit weer tegen. Nr. 15. Gezicht op Wissenkerke. afmetingen 30 x 40 cm. gesigneerd links onder K. Kramer. gedateerd 1852. materiaal olieverf op doek. eigendom van de Heer J. K. Kramer te Wissenkerke. beschrijving Uitvoerige weergave van het dorp Wissenkerke zoals dat te zien was vanaf een water (thans gedempt). Een vrouw in Noorbevelandse dracht en twee mannen stofferen het landschap. Voorts nog enige schapen. Nrs. 16 t/m 18. Wandversiering in de ,,Stadswijnkelder" te Kortgene. eigendom van de Heer Mr. C. J. Gebecht te Zeist. 16. Scheepsramp bij storm, gesigneerd K. Kramer. 17. Bosrijk landschap met jager, gesigneerd K. Kramer. 18. Bosrijk landschap met twee vrouwen, koets en twee paarden, gesig neerd K. Kramer. 36

Archief | 1968 | | pagina 42