20. Ingebruikneming van het nieuwe redactie- en administratiekantoor van de PZC in Terneuzen. 21. Het Overlegorgaan van de Zeehavenontwikkeling Zuid-west Nederland wordt geïnstalleerd. 29. Opening van het nieuwe veilinggebouw te Terneuzen door Prins Claus. 31 maart-26 april. Expositie „Godshuizen in Middelburg" in het Rijks archief. APRIL 1. De vier linden bij 's-GravenpoIder worden na veel protesten omgehakt. 3. Burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen slaat de eerste paal voor een gecombineerd lyceum-schouwburggebouw te Terneuzen. 13. De Oosterscheldebrug wordt in de vergadering van de Raad der com missarissen van de N.V. Provinciale Brugmaatschappij omgedoopt in Zee- landbrug. 14. De Commissaris der Koningin opent de uitbreiding van het Middel burgse Gasthuis. Eerste steenlegging voor de nieuwe vleugel van het bejaardentehuis Ter Reede te Vlissingen. 18. Viering van het 50-jarig bestaan van de Industrie- en huishoudschool te Middelburg. 24. Bij de restauratie van de Nederlands Hervormde kerk te Kapelle worden oude grafkelders ontdekt. 28. Te Zierikzee wordt het congres „De Oosterschelde in de Delta" ge houden door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. MEI 12. De Commissaris der Koningin opent het nieuwe gemeentelijke zwem bad te Hontenisse. Het gebouw van de Christelijke school voor ULO te Tholen in gebruik ge nomen. 17. Begin van de werkzaamheden voor de aanleg van het Schelde-Rijn- kanaal. 31. Gerestaureerde Gasthuiskerk te Middelburg in gebruik genomen door de Christelijk-Gereformeerde Gemeente. JUNI 1. Door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek worden opgravingen verricht naar het voormalige kasteel te Sint Maartensdijk. 7. Opening van de tentoonstelling „Zeeland en de West" in het Rijksar chief te Middelburg door Dr. I. F. E. Einaar, gevolmachtigd minister van Suriname. 9. Officiële herdenking van „Middelburg 750 jaar stad". Opening van de tentoonstelling „Middelburg, stad in de Delta". 58

Archief | 1968 | | pagina 66