21. Driehonderd jaar geleden ondernam admiraal De Ruyter zijn bekende tocht naar Chatham. 20. Bejaardenhuis „Ter Veste" in Middelburg officieel in gebruik genomen. 21. Na ruim vier jaar konden de restauratiewerkzaamheden aan de Neder lands Hervormde kerk in Kapelle worden beëindigd. JULI 1. Begin van de werkzaamheden van de Stichting Vaste Oeververbinding Westerschelde, waarin een aantal Nederlandse en Belgische instanties sa menwerken om de totstandkoming van een vaste verbinding over de Wester schelde te bevorderen. 631. Tentoonstelling „Drie eeuwen Oostkerk" ingericht door de Provin ciale Bibliotheek in de Statenzaal te Middelburg. 12. Tewaterlating van het ruim 22.000 ton metende tankschip „Texaco Ghent" bij de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen. 28. Door de werkgroep Zeeland van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland worden op het industrieterrein bij Middelburg resten gevonden van de buitenplaats Arnestein. AUGUSTUS 9. Op de werf van de N.V. Kon. Mij. De Schelde wordt het fregatschip „Van Nes" aan de Koninklijke Marine overgedragen. 21. Opening van het kappersbedrijfmuseum in het Burgerweeshuis te Vlissingen. 30. Opening van de Prins Willem-Alexanderschool voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Oostburg. SEPTEMBER 1. Officiële ingebruikname van het waterschapshuis van het waterschap Hulster Ambacht te Hulst. Tevens werd het nieuwe dieselgemaal te Ossenisse in gebruikgenomen, dat een gebied van 7000 hectaren kan verzorgen. 4. De vernieuwde Streekhaven te Walsoorden wordt in gebruik genomen. 8. Ingebruikname van het bejaardentehuis „De Vurssche" te Axel. 14. Bezoek van Groothertog Jean en Groothertogin Josephine-Charlotte aan Zeeland. 21. Het nieuwe bedrijf van Billiton Chemische Industrie N.V. wordt door Prins Claus in gebruik gesteld. 22. Begin van de bouw van de zoetwaterfabriek voor de PZEM te Terneu- zen. 23. Prinses Beatrix en Prins Claus brengen een bezoek aan het congres van het Veieranenlegioen te Middelburg. 59

Archief | 1968 | | pagina 67