OKTOBER 3. Door de opening van de sluis bij Zandvliet kreeg Antwerpen een nieuwe en betere verbinding met de Schelde. 4. Bij opgravingen te Aardenburg door de Rijksdienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek, wordt een compleet geraamte ontdekt uit de Romeinse tijd. 17. Een zware storm veroorzaakt veel schade in Zeeland, onder meer een gat van 20 meter in een der boulevards te Vlissingen. 19. Officiële opening door de Commissaris der Koningin van het Streek- laboratorium voor de opsporing en behandeling van ziekteprocessen te Goes. Op het ANV-congres te Bergen op Zoom wordt gepleit voor een internatio nale samenwerking bij de ontwikkeling van het Belgisch-Nederlands haven gebied van de Delta. 20. Opening van het nieuwe gebouw van de N.V. Waterleiding Maatschap pij Schouwen-Duiveland te Zierikzee door de Commissaris der Koningin. 23. Installatie door de Commissaris der Koningin van de Provinciale Zeeuw se Raad inzake de luchtverontreiniging. 31. Tewaterlating van de dubbeldeksveerboot Prinses Christina op de scheepswerf De Merwede te Hardinxveld. NOVEMBER 15. Het ontwerp van de wet tot herindeling van Tholen is ingediend bij de Tweede Kamer. De zeven bestaande gemeenten worden volgens dit ont werp samengevoegd tot één gemeente. 25. De waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland" bereikt de 50.000ste aansluiting. 29. Op de recreatie-studiedag van de ANWB in Rotterdam wordt gespro ken over toekomstige recreatiemogelijkheden in het Grevelingenbekken. 30. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes legt de eerste steen voor het zwembad te Kruiningen. DECEMBER 6. Première van de tweede Zeelandfilm „Waar de zee het land ontmoet". 15. Provinciale Staten nemen een motie aan tegen verhoging van de veertarieven op de Westerschelde. 22 dec.4 jan. 1968. Traditionele Kerstexpositie van de Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. Rubriek verzorgd door het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied. 60

Archief | 1968 | | pagina 68