JAARVERSLAG OVER 1998 VAN DE SECRETARIS Bestuur In juni ontstond een crisis in het algemeen bestuur welke tol gevolg had dat de voorzitter de heer J.L.J.B. baron Sweerts de Landas, de vice-voorzitter mevrouw drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee en de adjunct-secretaris de heer G.C. van Malland zijn afgetreden. In de Algemene Ledenvergadering van 6 juli werden een interim-voorzitter en een interim-secretaris benoemd, alsmede een commis sie van goede diensten. De commissie van goede diensten, bestaande uit de heren W. Don, ing. E. Geluk en mr. J.M. Huijgen, inventariseerde de gerezen problemen en bracht een rapport uit. Dit rapport is besproken in de ledenvergadering van 22 januari 1999. Dc con clusies werden door de vergadering overgenomen. Ondanks het feit dat de bestuurscrisis veel aandacht vergde zijn de normale acti viteiten gewoon doorgegaan. Op de Algemene Ledenvergadering van 6 juli welke onder leiding stond van prof. dr. P.A. Henderikx werden de gebeurtenissen van de afgelopen tijd toege licht en de hierboven genoemde commissie benoemd. De door de commissie uit te brengen adviezen zouden door het bestuur als bindend worden beschouwd. De heer Henderikx prees de afgetreden voorzitter J.L.J.B. baron Sweerts de Landas wegens zijn verdiensten voor het Genootschap. Met veel enthousiasme zette hij zich eerst als adjunct-secretaris en sinds juni 1995 als voorzitter voor het Genootschap in. De mooie Genootschapsagenda was zijn initiatief. De commis sie Fondsenwerving haalde, vooral via hem, aanzienlijke bedragen binnen voor huize 's-Hertogenbosch. Ook in het bestuur van de Stichting Huize 's-Hertogen- bosch was hij zeer actief. Mevrouw drs. D.M.A. Noorlander-van der Lee, sinds 1996 bestuurslid, het laat ste jaar als vice-voorzitter werd door de heer Henderikx lof toegezwaaid wegens haar activiteiten voor het Genootschap, met name in de commissie tot redactie van Archief en Werken en het inmiddels bekende Boekenwinkellje. De heer G.C. van Malland, sinds 1997 adjunct-secretaris, zette zich in voor de genootschapsagenda, die mede door hem een succes werd. De heer Henderikx bedankte hem daarvoor. Ook de heer drs. P.W. Sijnke, die al eerder in juni als lid van het algemeen be stuur was teruggetreden werd bedankt voor zijn werkzaamheden. Het Genootschap moest ook afscheid nemen van de secretaris, de heer drs. A.M.P. Kaashoek, omdat hij na een tienjarig bestuurslidmaatschap statutair niet meer herkiesbaar was. Hij heeft op accurate wijze veel werk verricht, mede in de Activiteitencommissie. De genootschapscolleges trokken mede door zijn toedoen een jaarlijks groeiend aantal toehoorders. Wegens zijn verdiensten voor hel Ge nootschap werd hem de genootschapspenning uitgereikt. De heer Kaashoek ves tigde in zijn dankwoord de aandacht op de vele activiteiten die door leden van het Genootschap ontplooid werden en worden: tal van publicaties, de muziekuit gaven, de genootschapscolleges, de genootschapsagenda, de zorg voor de Verza melingen etc. En dat allemaal verricht door vrijwilligers. Hij sprak de hoop uit dat hel Genootschap spoedig in rustiger vaarwater zou komen. De heer mr. C. Kool verklaarde zich bereid de functie van interim-voorzitter te vervullen totdat de commissie van goede diensten rapport zou hebben uitge- 109

Archief | 1999 | | pagina 119