men aan een zeer bijzonder natuurgebied en tevens aan een voor de geologie be langrijk onderzoeksterrein. Voor het Zeeuws Genootschap zou het betekenen dat een jarenlange traditie van verzamelen en publiceren geschiedenis wordt; immers de collectie Zeeuwse fossielen van het Genootschap is voor ruim de helft afkom stig van deze vindplaats. Het bestuur van de werkgroep zal dan ook in 1999 actie ondernemen om de autoriteiten te overtuigen van hel belang van dit gebied voor de geologie. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 24 juni 1998. Het ledental van de werk groep bedroeg ongeveer 120. Het bestuur is als volgt samengesteld: dr. A.A. Cle ment, voorzitter; ing. J. Sanderse, secretaris; J. Vogel, penningmeester; dr. J.H. Kluiver (overleden), conservator; mevrouw A.M. de Jong, lid. Het bestuur kwam viermaal bijeen ter bespreking van de lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en andere activiteiten. Het bestuur tekende bezwaar aan tegen de provinciale nota 'Boven hel Maai veld', waarin de activiteiten van de Werkgroep nauwelijks aan bod kwamen. Dit leidde niet tot continuering van de jaarlijkse subsidie van de provincie Zeeland. De volgende activiteiten zijn georganiseerd: In maart organiseerde de werkgroep een cursus samen met de Zeeuwse Volks Universiteit. Onderwerp van studie was 'Die Winterreise' van Frans Schubert. Docent H. Pot van de ZVU gaf uitleg over de tekst, terwijl S. Gunst op de vleu gel liet horen hoe Schubert de muzikale component gestalte gaf. Er waren ruim twintig cursisten. Op 22 april voerde het bekende ensemble Capella Pratensis onder leiding van dr. Rebecca Stewart werken uit van de vijftiende-eeuwse Vlaamse componisten Matthaeus Pipelare en Jacob Obrecht. De bekende pianist Bart van Oort en de jonge sopraan Gjertrud Sand Lunde ga ven op 11 september een concert met liederen van Schumann, Schubert, Koze- luch e.a. Bij dit concert werd de Zierervleugel van de Werkgroep bespeeld. Leerlingen van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag gaven op vrijdag 23 oktober een uitvoering van dé componist uit de Duitse barok, J.S. Bach. Uitge voerd werden werken voor kamerorkest, waaronder concerten voor twee en drie klavecimbels. De gemeente Middelburg stelde de Burgerzaal hiervoor ter be schikking. Ter afsluiting van het jaar gaf het Icarus ensemble op 29 december een concert met werken uit de Italiaanse barok. Gespeeld werden composities van o.a. Caz- zati, Frescobaldi en Turini. Voor alle uitvoeringen gold dal de bezoekers in het algemeen zeer tevreden wa ren over de kwaliteit van de uitvoering van de gebrachte muziek. Het bestuur van de werkgroep constateert met genoegen een toenemende belangstelling voor de concerten. Werkgroep Theologie In 1998 werden nog twee lezingen gehouden binnen het kader van het centrale thema: 'Paradigmawisseling in het christendom'. Op 20 januari hield prof. dr. J. Wissink een inleiding over Thomas van Aquino. Op 17 maart hield dr. R. Reeling een lezing over Schleiermacher. In de tweede helft van 1998 vonden twee inleidingen plaats rond het centrale

Archief | 1999 | | pagina 124