thema: 'Scheppingstheologie'. Op 22 oktober sprak prof. dr. K. Deurloo, hoogleraar Oude Testament, over 'Schepping als bevrijding'. Op 14 december sprak dr. R. Munnik, bijzonder hoog leraar aan dc Universiteit van Twente, over het onderwerp: 'Natuur en creativiteit'. Alle inleidingen werden gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Gemiddeld waren er ongeveer 50 bezoekers. Werkgroep Maatschappijwetenschappen In 1998 werden door de werkgroep geen activiteiten georganiseerd. Werkgroep Film/Media/Communicatie Er werden 4 bestuursvergaderingen gehouden. De bijeenkomsten waren: 10 febr. 1998: dr. S. Lely: 'Kwakzalverij'. 7 april 1998: dr. H. van Driel: 'Impact van nieuwe media op cultuur en samenle ving' 26 mei 1998: dr. J.L.H. Bardoel: 'Dc veranderende rol van de journalistiek'. 8 okt. 1998: Bezoek aan de radio- en televisiestudio's van Omroep Zeeland. Werkgroep Kunstgeschiedenis Naast de gebruikelijke lezingen en een excursie werd dit jaar een begin gemaakt met hel organiseren van kleine middagbijeenkomsten. Het bestuur, dat vijf maal bijeenkwam, hield zich tevens bezig met de perikelen binnen het Zeeuws Ge nootschap met name wat betreft de inbreng van de werkgroepen in het bestuur. In het verslagjaar liep hel ledental op tot 154 personen. De projectgroep 'Atelierbe- zoek' kwam helaas niet van de grond. Een verzoek om subsidie voor de activitei ten van deze groep werd door de provincie afgewezen. Wel ging in het najaar een nieuwe projectgroep van start die ten behoeve van een tentoonstelling in hel Zeeuws Museum onderzoek doet naar het werk van de Veerse schilderes Claire Bonebakker. De jaarlijkse ledenvergadering vond plaats op 27 april. Mevrouw drs. B.A. Heezen-Stoll trad uit hel bestuur en werd opgevolgd door mevrouw drs. B.I. Sens. Drs. RW. Sijnke werd herbenoemd. Commissie voor de Verzamelingen Voor het verslag van dc werkzaamheden van de Commissie voor de Verzamelin gen /ij verwezen naar het jaarverslag van de hoofdconservator over 1998. A cti viteitencommissie In een zestal vergaderingen heeft de commissie zich voornamelijk bezig gehou den met de organisatie van de genootschapscolleges in het seizoen 1998/1999 en aan de voorbereiding van de colleges in het seizoen 2000/2001. Ook voor het volgende seizoen konden reeds enige afspraken worden gemaakt. Zowel voor de colleges in het begin van het verslagjaar als voor die in de herfst meldden zich vele deelnemers. Geconstateerd kan worden, dat deze sinds 1989 ge organiseerde bijeenkomsten zich in een blijvende belangstelling mogen verheugen. De commissie streeft er zoveel mogelijk naar in een jaarlijkse serie zowel de na tuurwetenschappen als de maatschappijwetenschappen tot hun recht te doen ko men, alsmede een onderwerp op kunstgebied. De genootschapsexcursie werd dit jaar voor het eerst in hel voorjaar georgani- 115

Archief | 1999 | | pagina 125